Bal Seniora i 33-lecie DDP "Z Ochotą"

Bal Seniora i 33 rocznica utworzenia Domu Dziennego Pobytu „Z Ochotą”

Czy seniorzy potrafią się bawić?  Zdecydowanie taak! Pokazali to po raz kolejny we wtorkowe popołudnie 15  października br., gdy w gościnnych salach MAL Grójecka 109 – OKO, kilkudziesięciu ochockich Seniorów uczestniczyło w Balu Seniora, zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota.

Wydarzenie to, zapowiadane wcześniej w mediach społecznościowych, połączone było z 33 rocznicą utworzenia w OPS Dzielnicy Ochota ośrodka wsparcia dla seniorów - Domu Dziennego Pobytu „Z Ochotą”. Z tej okazji seniorom z DDP i ich przyjaciołom, oprócz samej gospodyni Katarzyny Omen – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota, życzenia składali przedstawiciele władz Dzielnicy -  burmistrz Katarzyna Łęgiewicz oraz jej zastępczynie: Ewa Kacprzak-Szymańska i Maria Środoń, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, Mirosław Starzyński, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Skrzydłami”  Iwona Kamińska i kierownik Biblioteki „Pod Skrzydłami” Michał Witak. Nie zabrakło również przedstawicielki Komendy Rejonowej Policji Warszawa III oraz zaprzyjaźnionych gości z Domu Pomocy Społecznej „Chemik”, a instytucje reprezentowane przez przybyłych gości od lat współpracują z Domem Dziennego Pobytu wspierając naszych seniorów w ich działaniach. Uczestnicy zajęć w DDP „Z Ochotą” otrzymali pamiątkowe, personalizowane dyplomy, a na wszystkich czekał wspaniały, rocznicowy tort!

Bal Seniora był prawdziwą zabawą taneczną w dobrym stylu: z korowodami, tańcami „w parach” i „w kółku”, w takt znanych przebojów. Nie zabrakło panów pod krawatem i kobiecych kreacji stylizowanych na folklor cygański, bo ochoccy seniorzy słyną z kreatywności i miłości do zabawy.

Niespodzianką dla uczestników imprezy był wspaniały koncert chóru „Pogodna Jesień” z Wolskiego Centrum Kultury, a sprawnie obsługiwany bufet serwował ciasteczka i owoce, a na spragnionych czekały kawa, herbata i zimne napoje.

 

 

Do pobrania
2.png (1.69 MB)
3.png (1.56 MB)
4.png (1.67 MB)
5.png (1.17 MB)
Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców