Bezpieczna droga do szkoły w SP 10

1 października przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Ochota wraz z policjantką z KRP Warszawa III przeprowadzili zajęcia z klasami pierwszymi w Szkole Podstawowej nr 10 ul. Jasielska 49/53 w ramach  akcji "Bezpieczna droga do szkoły" .

W zajęciach wzięło udział ponad 70 uczniów z trzech klas. Dzieci  dowiedziały się, jak odróżnić policjanta od umundurowanych funkcjonariuszy innych służb, jakie są numery alarmowe i jakie zgłoszenia są przyjmowane przez ich operatorów.

Najmłodsi uczniowie przećwiczyli także zasady przechodzenia przez jezdnię, zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizacji.  Dzieci wykazały się również ponadprzeciętną wiedzą o odblaskach i korzyściach wynikających z ich noszenia.

Ostatnim tematem było zachowanie wobec osoby obcej. Uczniowie dowiedzieli się, kto to jest obcy, jak reagować w sytuacji, gdy nieznajomy prosi o pomoc np. w poszukiwaniu „zgubionego kotka lub pieska”, częstuje słodyczami, itp.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały odblaski ufundowane przez BBiZK i zobowiązały się do ich noszenia na plecakach i tornistrach.

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców