Jakie powinno być Veturilo w 2021 roku?

System rowerów miejskich Veturilo na obecnych zasadach będzie działać do końca sezonu w 2020 r. Zanim przygotujemy założenia i warunki do przetargu na Veturilo w latach 2021-25, chcemy skonsultować z mieszkańcami Warszawy i osobami korzystającymi z miejskich rowerów, jak ma wyglądać ten system w przyszłości. Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, taryfy, sposobu wypożyczania, rodzajów, modelu i wyposażenia rowerów oraz wyposażenia stacji, aplikacji mobilnej i terminalu. Na specjalnej mapie można także zaznaczyć propozycje lokalizacji stacji.

Konsultacje trwają do 10 października 2019 r.

Jak można wyrazić swoją opinię na temat rowerów miejskich i zgłosić pomysły dotyczące rozwoju systemu?

Są cztery możliwości:

  1. Można przyjść na spotkanie:
  • 14 września (sobota), godz. 10.30, Warsztat, pl. Konstytucji 3;
  • 1 października (wtorek), godz. 17.00, Centrum Wielokulturowe, Jagiellońska 54.
  1. Można odwiedzić mobilny punkt konsultacyjny. Przez cały czas trwania konsultacji po ulicach Warszawy będzie krążył specjalny rower konsultacyjny. Postaramy się dotrzeć do każdej dzielnicy i porozmawiać o rowerach miejskich. Szukajcie nas przy stacjach Veturilo i na uczęszczanych trasach rowerowych.
  2. Można zaproponować lokalizacje nowych stacji na interaktywnej mapie dostępnej pod adresem zdm.waw.pl/Veturilo2021 od 14 września br. Będzie to też okazja do wypełnienia ankiety dotyczącej Veturilo i zapoznania się z analizą dotyczącą wypożyczeń rowerów i najpopularniejszych tras.
  3. Można zgłosić opinie i sugestie mailowo na adres:

veturilo2021atzdm [dot] waw [dot] pl

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców