Powstanie dom dla rodziców przy szpitalu WUM

Przy szpitalu pediatrycznym Warszawski Uniwersytet Medyczny na Ochocie powstanie dom dla rodziców chorych pacjentów. Do naszego urzędu wpłynęły właśnie dokumenty projektowe, inwestycja planowana jest na jesieni. Dom na Ochocie będzie drugim w Polsce, pierwszy powstał w Krakowie. Na świecie jest ich blisko 400 i w każdym są polskie rodziny, które otrzymują tam pomoc w czasie swoich pobytów z dzieckiem w szpitalu.Wyjątkowy jest sam Dom Ronalda McDonalda jako inwestycja, a jeszcze większe wrażenie robi cała stojąca za tym projektem idea: „Aby rodzina mogła być razem”.
Dom Ronalda McDonalda zbuduje Fundacja Ronalda McDonalda organizacja pożytku publicznego od 17 lat łącząca osoby prywatne, firmy i instytucje wokół programów zmieniających standard opieki w medycynie pediatrycznej.
Fundacja doskonale znana jest rodzicom małych dzieci z Warszawy, ale też z całej Polski, z programu „NIE nowotworom u dzieci” i badań profilaktycznych USG na pokładzie specjalistycznego ambulansu.
W Szpitalu Pediatrycznym WUM dzięki Fundacji mamy do czynienia z wszystkim co czyni szpital „przyjaznym rodzinie”. Przy każdym łóżku dziecka stoi łóżko z pościelą dla mamy lub taty, sfinansowane przez Fundację, na każdym oddziale pomocą służą Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda – kuchnie i salony z bawialniami, a pond 470 Wolontariuszy pomaga w organizacji popołudniowych koncertów, zajęć, warsztatów, pokazów dla całych rodzin, wspiera i opiekuje się rodzinami. W wolontariacie firmowym wspiera Fundację wiele zespołów firmowych, na wolontariat rodzinny przychodzą rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, tu uczą się filozofii opieki nad małym pacjentem i jego rodziną studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dom będzie BEZPŁATNYM hotelem dla rodziców najdłużej leczących się maluchów. Dopełni starania Fundacji o komfort i poczucie bezpieczeństwa dla dorosłych, których emocje przekładają się bezpośrednio na spokój i siły do walki z chorobą u małego pacjenta.

Efektem pracy Fundacji są obok przestrzeni rodzinnych na każdym oddziale szpitala, także hol główny z kolorowankami XXL dla dzieci, poczekalnia dla dzieci dializowanych, wyposażenie dla rodzin na transplantologii, pokoje psychologów, wyposażenie sal porodowych w fotele dla tatusiów, osób towarzyszących, fotele do kangurowania dla rodziców noworodków. Gdy Dom Ronalda McDonalda już powstanie kampus WUM stanie się wzorem nowoczesnego podejścia do misji uczenia, rozwijania, dbania o najwyższe standardy w medycynie. Partnerem projektu Domu od początku powstania planów budowy, wiele lat temu, jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Domowi w budowie można pomóc darowizną, odpisem 1% podatku, lub donacją rzeczową.
Fundacja zaprasza do kontaktu: https://www.frm.org.pl/pl/kontakt
Urząd Dzielnicy Ochota wspiera Fundację i misję „Aby rodzina mogła być razem”.

wizualizacja domu dla rodziców chorych dzieci

Do pobrania
Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców