Spotkanie o bezpieczeństwie w Przedszkolu 101

25 października przedstawiciel delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na Ochocie wraz z policjantką z KRP Warszawa III, przeprowadzili zajęcia z dziećmi z Przedszkola nr 101  na ul. Chotomowskiej 3.

Wzięło  w nich udział ponad 60 przedszkolaków z pięciu grup. W zależności od wieku dzieci podczas zajęć poruszano inne tematy. Wszystkie dzieci  wiedziały, jak odróżnić policjanta od umundurowanych funkcjonariuszy innych służb. Młodsi nauczyli się numeru alarmowego 112 metodą „usta, nos, oczy”, wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, jakie zgłoszenia są przyjmowane przez operatorów.  Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się wobec psów, a także ćwiczyły „żółwika”, czyli postawę wobec agresywnego psa.
Ze „starszakami” omówiono również zachowanie wobec osoby obcej. Dzieci dowiedziały się, kto to jest obcy, jak reagować w sytuacji, gdy nieznajomy częstuje słodyczami albo prosi o pomoc np. w poszukiwaniu „zgubionego kotka lub pieska”.
Niezależnie od wieku dzieci wykazały się bardzo szeroką wiedzą o odblaskach i korzyściach wynikających z ich noszenia. Podczas spotkania przeprowadzono „eksperyment”, polegający na oświetleniu kamizelki odblaskowej latarką, po wcześniejszym zgaszeniu świateł. „Świecąca” kamizelka zrobiła na przedszkolakach duże wrażenie. Po tej prezentacji dzieciom rozdano odblaski ufundowane przez BBiZK, a one obiecały nosić je przypięte do ubrania lub  plecaka.
Starszaki, które odblaski dostały przed wakacjami, otrzymały kolorowanki „Bezpieczne dzieci”. Książeczka przedstawia sytuacje prawidłowego zachowania dzieci, jak i sytuacji niebezpiecznych. Poszczególne obrazki będą w przyszłości omawiane podczas kolejnych zajęć poświęconych bezpieczeństwu.

 

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców