VI edycji konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie

21 marca odbył się trzeci etap VI edycji konkursu Ze Strażą Miejską Bezpiecznie. W tym etapie zespoły miały za zadnie przygotować pracę plastyczną, tematycznie związaną z bezpieczeństwem oraz zaprezentować sposoby udzielania pierwszej pomocy na podstawie wcześniej przesłanych scenariuszy, a także musieli pokonać trasę rowerem po terenie Miasteczka Ruchu Drogowego zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Wcześniej tj. w drugim etapie drużyna zmierzyła się z testem. Składał się on 30 pytań obejmujących tematykę związaną z działalnością Straży Miejskiej, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.

Cele konkursu to propagowanie bezpieczeństwa na drodze, upowszechnianie bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń, opanowanie podstawowej wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz utrwalenie wiedzy na temat roli i zadań straży miejskiej. Cały konkurs rozgrywany jest na zasadzie nauki przez zabawę. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 156 uczniów z 78 placówek. Z każdej dzielnicy do kolejnego etapu przeszła tylko jedna drużyna z największą liczbą punktów.

Dzielnicę Ochota reprezentują uczniowie ze szkół podstawych nr 175 i nr 61 (zdjęcia drużyn, prace plastyczne w załączniku). Czy drużyny okaże się zwycięzcami? Tego dowiemy się już niebawem.

Uroczyste zakończenie VI edycji nastąpi 25 kwietnia 2019 roku w Teatrze Kamienica przy al. Solidarności 93. Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie, zostaną nagrodzeni. Każdy uczeń weźmie udział w losowaniu roweru górskiego oraz zaproszeń dla całej klasy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zwiedzaniu Warszawskich Filtrów.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców