Zapraszamy młodych filmowców

„TOGETHER APART” to międzynarodowy projekt kulturalny Fundacji Hansa Farmonta i miast partnerskich Düsseldorfu, realizowany w 2020 roku.

Program ma na celu produkcję filmów dokumentalnych we współpracy z dwoma profesjonalnymi mentorami i 9 uczestnikami z:  Hajfy, Chiby, Chongqing, Moskwy, Palermo, Reading, Warszawy, Chemnitz i Düsseldorfu. Tematem tych prac będzie życie w tych miastach w czasach pandemii COVID-19.

 

Chodzi o stworzenie wspólnej pracy wideo, która zostanie przygotowana razem w formacie online w ciągu dwóch tygodni. Pod koniec projektu ma powstać międzynarodowy film krótkometrażowy – rodzaj wyselekcjonowanego patchworkowego projektu. Filmy będą miały wspólną cechę: wszystkie będą filmowane z wnętrza samochodu za pomocą prostej technologii wideo (np. Smartfona). Podczas 9 podróży samochodowych w 9 różnych miastach 9 uczestników zgromadzi materiały filmowe dotyczące aktualnej sytuacji pandemii. Celem jest rozpoczęcie wirtualnej podróży i zaprojektowanie jej we własnej pracy artystycznej. Co dzieje się na ulicach Palermo i Hajfy jednocześnie? Jak ludzie postrzegają swój kraj i inne kraje w tym trudnym czasie od Covid-19? Jakie są podobieństwa i jakie są różnice?

 

Wymagane dokumenty aplikacyjne to krótki  życiorys oraz krótki film, w którym osoba przedstawia się i opisuje swoją motywację.

 

Wszystkie dokumenty należy przesłać na adres applicationatfarmont-stiftung [dot] de () do 12 lipca 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Pozostałe aktualności

Wydział Obsługi Mieszkańców