Pole Mokotowskie

Najbardziej atrakcyjne tereny rekreacyjne Warszawy.
Historia tego miejsca sięga roku 1910, kiedy wytyczono pasy startowe jednego z pierwszych lotnisk w Europie i utworzono pierwszą w Polsce szkołę pilotów. Niestety już w roku 1912 niechętne Polakom władze rosyjskie przejęły lotnisko na potrzeby wojska, a w roku 1915 po zajęciu Warszawy przez Niemców było w dyspozycji okupanta.

Po odzyskaniu niepodległości lotnisko służyło jako obiekt wojskowy i sportowy a następnie przekształciło się w lotnisko cywilne, było nowoczesne i funkcjonalne, zajmowało 6 miejsce w Europie pod względem realizowanych przewozów. W roku 1937 zajmowało 8 miejsce, pod względem długości sieci lotów. Po przeniesieniu lotniska na Okęcie, wytyczono nowe ulice m.in. Aleje Niepodległości i ulicę Stefana Batorego, a pozostałe miejsca przeznaczone zostały na tereny rekreacyjne.

Obecnie Pole Mokotowskie zwane Warszawskim Central Parkiem to miejsce szczególnie przyjazne dla mieszkańców stolicy. Park im. marszałka Piłsudskiego, to 65 ha obszar zieleni, pięknie zagospodarowany alejkami dla spacerowiczów, ławeczkami, piaskownicami i urządzeniami do zabawy dla dzieci, popularnymi pubami z ogródkami i miejscami do koncertów i tańca.

Amatorzy wypoczynku, mogą swobodnie biwakować na trawie w towarzystwie swoich czworonogich towarzyszy, dla których dodatkową atrakcją jest fontanna, miejsce bezkarnych kąpieli i pomnik Szczęśliwego Psa.