Inwitacje. Zaproszenie z kolekcji Muzeum Drukarstwa

-
Opis

Wystawa „Inwitacje. Zaproszenia z kolekcji Muzeum Drukarstwa” przedstawia różne rodzaje i typy zaproszeń od lat 50–tych dotyczących wydarzeń politycznych i kulturalnych do czasów współczesnych. Pokazuje jak zmieniała się  grafika na przestrzeni lat.

Tematyka zaproszeń obejmuje druki zaangażowane politycznie i propagandowo za czasów PRL, druki o tematyce związanej z drukarstwem i książką, bibliofilskie, rozwiązania graficzne i typograficzne a także autorskie, wyjątkowe, ciekawe graficznie, satyryczne a także, druki związane z historią Warszawy, o tematyce powstańczej i politycznej. Foldery i zaproszenia teatralne, zaproszenia na wystawy grafiki, malarstwa, zaproszenia na wystawy znanych autorów.

Wydzielona część zaproszeń jest umieszczona nie tylko na planszach za szybą ale w szklanych, otwartych kubikach. Ten sposób eksponowania daje możliwość publiczności bezpośredniego kontaktu z zaproszeniami. Umożliwia zapoznanie się z treścią, układem graficznym i typograficznym – szczególnie ważne gdy zaproszenia są dwustronne lub typu karnet, składanka.

Wystawa czynna do 22 listopada.

Środa, 16 października 2019 roku, godz. 17.00

Warszawska Galeria Ekslibrisu, ul. Grójecka 109

Wstęp wolny.

Najbliższe wydarzenia

  • - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , -
  • -
  • - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , -
  • - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , - , -
  • -