Koncert „Wznieśmy się do gwiazd”

Opis

Wznieśmy się do gwiazd” to koncert ze standardami jazzowymi w  oryginalnych aranżacjach legendy polskiego jazzu, pianisty Bogdana Hołowni wykonywane z autorskimi polskimi tekstami młodej artystki, wokalistki,  kompozytorki i poetki młodego pokolenia Karoliny Lizer.

Karolina Lizer - zdobyła wiele nagród muzycznych o randzie ogólnopolskiej. Pisze, tłumaczy i komponuje własne piosenki. Jesienią 2020 roku została finalistką koncertu debiutów 57. KFPP w Opolu

Bogdan Hołownia współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim podczas warsztatów jazzowych w Chodzieży. Od 1990 studiował grę na fortepianie w Berklee College of Music w Bostonie. W marcu 2001 otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii "Jazzowy Album Roku” za solową płytę fortepianową Don't Ask Why - piano solo. Został również laureatem Grand Prix Jazz „Melomani" za 2002 rok w kategorii „Artysta roku”. Współpracuje regularnie z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Adam Kawończyk, Janusz Kozłowski, Marcin Jahr, Krzysztof Mróz, Bronek Harasiuk, Kazimierz Jonkisz i Józef Eliasz. Jest akompaniatorem wokalistek jazzowych, pedagogiem, wykładowcą. Od kilkunastu lat akompaniuje uczestnikom warsztatów jazzowych w Puławach. Album „Droga do Ciebie. Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory”, który nagrał z Lorą Szafran, uzyskał status Złotej  Płyty.

bezpłatna transmisja na Facebooku OKO

https://www.facebook.com/osrodekkulturyochoty

Najbliższe wydarzenia