Kultura winylowa na Ochocie

-
Opis

W niedzielne popołudnie Fundacja Poprostu Kultura oraz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy zapraszają rodziny z dziećmi, młodzież oraz wszystkich zainteresowanych na WINYLOWY JAM - Kultura Winylowa na Ochocie.

Kultura winylowa to coś znacznie więcej niż rosnąca lawinowo na całym świecie moda na muzykę wydawaną na płytach winylowych.To nie tylko miłość do wysokiej jakości dźwięku, jakiego nie zapewniają nośniki cyfrowe. To również, a może przede wszystkim różnorodna, międzynarodowa społeczność, która łączy wspólnoty lokalne i wszystkie pokolenia.

Chcielibyście posłuchać dobrej muzyki, twórczo się wyładować, spotkać fajnych ludzi, słowem poczuć i zobaczyć z bliska, czym jest kultura winylowa? A może kochacie ją od dawna? Kimkolwiek jesteście, nieważne ile macie lat, przybywajcie i skorzystajcie z naszych propozycji!

1. WARSZTATY MALOWANIA PŁYT WINYLOWYCH - czyli jak zmienić starą, zdartą płytę na dzieło sztuki :

Warsztaty odbędą się w specjalnej strefie. Dołączyć do niej możecie w dowolnym momencie. Warsztat poprowadzi Duśka ZuoZone – właścicielka i pomysłodawczyni Maluj Gripa i Maluj buta oraz gospodyni otwartej pracowni plastycznej GARAŻ na Długiej, która przedstawi uczestnikom techniki malowania na płytach.
Uwaga! Uwaga! Udział wezmą też zaproszeni lokalni graficiarze, których będziecie mogli podpatrywać i inspirować się ich pomysłami. Malować będziecie profesjonalnymi farbami i markerami akrylowymi, bezpiecznymi nawet dla najmłodszych!

Dodatkowo będziecie mogli pomalować (przyniesione przez siebie!) buty oraz czapki z daszkiem.

2. WARSZTATY PROJEKTOWANIA OKŁADEK PŁYT WINYLOWYCH :

Okładki winyli to odrębna forma sztuki wchodząca w skład całej kultury winylowej. Czarna płyta z muzyką i okładką tworzą nieodłączną całość a bywa, że płyty winylowe kupowane są wyłącznie dla okładki i wieszane na ścianie jako obraz.
Wy też będziecie mieli możliwość stworzenia takich obrazów, a jako inspiracja będzie Wam służyć mała wystawa plenerowa okładek płyt wychodzących od lat 60-tych do czasów współczesnych.
Tłem do projektowania będą czyste okładki płyt winylowych, dzięki czemu będą one wyglądały jak prawdziwe. Z gotowych prac powstanie kolorowa prezentacja, dodatkowo uatrakcyjniająca przestrzeń wydarzenia.
W twórczym działaniu wspierać Was będzie Iwona Rypson prowadząca warsztaty dla wszystkich pokoleń..

3. DJ SETY - grane wyłącznie z płyt winylowych:

Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnikom warsztatów i osobom odwiedzającym nasz event towarzyszyć będą dj sety grane przez doświadczonych didżejów, którzy zajmują się tym fachem od lat.

FALCON1 - DJ / turntablista. Kiedyś aktywna postać bitew turntablistycznych (m.in. 5 tytułów Mistrza Polski IDA), dziś skupiony na graniu oraz nagrywaniu.
Ma na koncie kilkaset imprez w całym kraju, od największych festiwali przez wszelkiego rodzaju kluby. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip-hopowym brzmieniem oraz szeroko pojętą elektroniką. Jako party DJ nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe.Jako turntablista współpracuje z czołówką polskiej sceny hip-hopowej, koncertuje i nagrywa z JWP i Sztigarem Bonko. Razem z DJ-em Kebsem jest współzałożycielem szkoły DJ-skiej Spinlab Dj School. W 2015 wystąpił z Michałem Urbaniakiem w polskiej edycji Boiler Room.

Risky - wierny wyznawca przewagi płyty winylowej nad nośnikami cyfrowymi. Zapalony digger oraz weteran graffiti. Ze swoimi płytami zdążył zwiedzić niemal wszystkie stołeczne kluby i wielokrotnie wizytował lokale w różnych miastach Polski.
Współtworzy duet didżejski RiskY & Dook, specjalizujący się w syntezatorowym boogie i ciepłym disco. W setach nie gardzi również klasycznym hip-hopem, jazzem, funkiem, electro czy housem z lat 80-tych, które pozostają dla niego najważniejszym źródłem inspiracji.
W czerwcu zeszłego roku otworzył swój sklep płytowy (stacjonarny oraz online) - Winyl Market Records & Goodies. Od lat organizuje także targi płyt winylowych, odbywające się w ciekawych miejscach stolicy

WSTĘP I UCZESTNICTWO W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

Najbliższe wydarzenia

 • , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Nordic Walking dla każdego Dużego i Małego

 • , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Nordic Walking dla każdego Dużego i Małego

 • Dziewanna w Warszawie - w cyklu „Energia Źródeł” - Folkowe OKO

 • , , , , , , , , , , ,

  Joga w Parku Malickiego - warsztaty fitness i jogi

 • PRZESŁUCHANIA DO STUDIA WOKALNEGO IM.J.WASOWSKIEGO!