Kurs komputerowy dla osób 44+

Opis

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z obsługi komputera i internetu!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 lutego 2020 roku o 12:00 w Bibliotece “Pod Skrzydłami” (ul. Grójecka 109). Na spotkanie zapraszamy z własnym urządzeniem zdolnym do połączenia z internetem (smartfon, tablet, laptop, itp).

Szkolenie przeznaczone jest dla osób wieku 44+. Program będzie dostosowany do potrzeb i poziomu umiejętności uczestników - osoby początkujące, które nigdy nie korzystały z internetu, również są mile widziane!

 

W trakcie zajęć poznamy praktyczne sposoby na ułatwienie sobie życia przy pomocy urządzeń cyfrowych, w tym między innymi:

  • skorzystamy z poczty elektronicznej
  • wyszukamy różne informacje w internecie
  • będziemy komunikować się z bliskimi przez internet
  • zrobimy bezpieczne zakupy w sieci
  • załatwimy przez komputer sprawę w urzędzie
  • wykorzystamy internetowy katalog Biblioteki

 

Szkolenie poprowadzi Latarnik Polski Cyfrowej Marta Strzelec. Marta zawodowo organizuje szkolenia dla specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa cyfrowego. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres marta [dot] strzelec [dot] latarnikatgmail [dot] com (), lub pod numerem telefonu 509 708 407. Pod tym numerem można się również zapisać aby zarezerwować miejsce.

 

Szkolenie we współpracy z Biblioteką “Pod Skrzydłami” odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu “Latarnicy2020.pl” organizowanego przez Stowarzyszenie “Miasta w Intenecie”.

 

Zapraszamy!

Najbliższe wydarzenia